اخبار > چک نهایی و آموزش کارکرد های تجهیزات پزشکی در بیمارستان ایرانمهر سراوان  چاپ        ارسال به دوست

چک نهایی و آموزش کارکرد های تجهیزات پزشکی در بیمارستان ایرانمهر سراوان

چک نهایی و آموزش کارکرد های تجهیزات پزشکی در بیمارستان ایرانمهر سراوان

دکتر قاسم میری علی آباد، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان   با بیان این مطلب که، بیمارستان ایرانمهر سراوان  مجموعه متنوعی از فرایندهای مختلف سازه ای، تجهیزاتی، مدیریتی و منابع انسانی است اظهار داشت: بعد از تحویل سازه بیمارستان ایرانمهر به دانشگاه علوم پزشکی زاهدان مراحل تجهیز و آماده سازی این بیمارستان شروع شده است.

وی ادامه داد: به دلیل برنامه ریزی هائی که از قبل صورت گرفته بود و با تلاش های مستمر همکارانمان در شبکه بهداشت و درمان سراوان، بیمارستان رازی، واحدهای مدیریت درمان، تجهیزات پزشکی، دفتر پرستاری، منابع انسانی، بودجه، امور مالی، واحد تحول اداری، مدیریت پشتیبانی و سایر واحدهای تابعه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان موفق شدیم تا در همین مدت کوتاه بخش قابل توجهی از تجهیزات پزشکی، تشخیصی، اتاق عمل، آزمایشگاه، رادیولوژی، سی تی اسکن و امکانات اقامتی را تامین و نصب نمائیم.

معاون درمان دانشگاه گفت: تخت های بستری، لندری، اکسیژن ساز، آشپزخانه  و سایر تجهیزات چهار گانه نصب شده و اقدامات فنی برای تجهیز بخش های تصویر برداری، قلب و اورژانس همچنان در جریان است و اگرچه  نصبیّات بخش های اورژانس  و سایر بخش ها هم انجام شده است امّا با توجه به شرایط کرونا،  برنامه فاز اول بهره برداری از این بیمارستان شامل بستری این گروه از بیماران است.

وی گفت: مجموعه اداری شهرستان با حمایت فرماندار محترم سراون به طور جدّ پی گیر تامین برخی از زیرساخت های ضروری از قبیل، راه دسترسی، برق پایدار، آب، شبکه تلفن و اینترنت بیمارستان است و برخی تغییرات فیزیکی در سازه بیمارستان برای انطباق آن با نیازهای درمانی اجتناب ناپذیر است که این اقدامات هم بعد از تحویل موقت بیمارستان شروع شده است.

معاون درمان دانشگاه با اشاره به این مطلب که، کمبود نیروی تخصصی برای انجام برخی امور تاسیساتی تخصصی مانند لوله کشی های فشار قوی بخش هائی مانند رخشویخانه و یا تاسیسات برقی و نگهداری و راهبری آنها از جمله مشکلات موجود در مسیر راه اندازی این بیمارستان است.با افتتاح بیمارستان ایرانمهر امکان ارائه خدمات مطلوب و استاندارد به بیماران حاد تنفسی و کرونا مثبت در شهرستان سراوان به بالاترین سطح ممکن افزایش خواهد یافت.

 دکتر محمد قره بگلو، مدیر شبکه بهداشت ودرمان سراوان با بیان این نکته که تجهیزات مورد نیاز  تمامی بخش های بیمارستانی بصورت کامل نصب گردیده است خاطر نشان کرد: رفع نواقص و بررسی و آزمایش تجهیزات قبل از استقرار بیماران از برنامه های مهمی است که در حال انجام است.

وی ادامه داد: برون سپاری تاسیسات بیمارستان نیز در حال انجام است که بزودی شرکت طرف قرارداد معرفی و برنامه های اجرایی آن آغاز خواهد گردید.

شایان ذکر است: با راه اندازی بیمارستان ایرانمهر سراوان مجموع تخت های بستری در این شهرستان به 520 تخت افزایش خواهد یافت و افتتاح این بیمارستان تحولی بزرگ در عرصه خدمات رسانی سلامت به مردم استان سیستان و بلوچستان خواهد بود.

 


١١:٠٣ - 1399/06/31    /    شماره : ٢٩٠٠٠    /    تعداد نمایش : ٥٦١خروج